Bir Sayfa Seçin

Akıllı ev duvar anahtarı

  Okuma Süresi: 7 Dakika

TIS kablosuz otomasyon bina çözümlerde, akıllı ev duvar anahtarı dünya standardı WiFi kablosuz haberleşme teknolojisi ile iletişim kurar. Bu sayede inşaat projelerinde altyapı maliyetleri azalırken, mevcut evlerde tadilatsız uygulama imkanı sunar.
WiFi Frekansı kullanarak, uzaktan cep telefonu ve tablet ile kontrol edilebilme özelliği sağlayan bir modüldür.

akıllı ev duvar anahtarı

Evlerimizde bulunan standart elektrik anahtarlarımızı marka ve model fark etmeksizin yuvarlak yapısı sayesinde bütün kutulara sorunsuz ve hızlı bir şekilde monte edilebilir. Akıllı ev sistemine entegre olabilme özelliği ile de tüm senaryolara uyum sağlar ve İnternet üzerinden dünyanın neresinde olursanız olun kontrol etme olanağı tanır. Yaşam alanlarınızın konforunu yükselterek enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Mevcut elektrik tesisatlarınınızı kullanarak, dairenizde kırma dökme işlemi yapmadan WiFi dokunmatik anahtarlarımızın montajını uygulamak çok kolaydır.

TİS Luna TFT akıllı ev duvar anahtarı 

TİS Akıllı Ev sistemlerin de LUNA serimizden LUNA TFT modelini kullanarak üzerindeki simge ve yazıyla işinizi hem kolaylaştırır hem de oldukça çözümleyici imkanlar sunar. Akıllı anahtarda termostat ve sıcaklık sensörü olduğu için ısıtma ve soğutma sistemlerinizi de kontrol eder. Bunu gibi evinizde birçok sistemi kontrol eder. Örneğin; Alarm sistemi, akıllı bina otomasyonu LUNA anahtarımızın bu konu da birçok çözümü vardır. Hareket sensörleri, manyetik kontaklar, cam kırılma sensörü, alarm sistemi olarak yönetilir. Perde ve panjur sistemi; perde ve panjur sisteminde dış ortama göre program edilebilir. Ayrıca kullanıcı manüel olarak tek tek veya grup olarak motorlu perde ve panjuralar kontrol edebilir. Ses sistemi; Akıllı ev sistemlerin de ses sistemini ve kontrolünü istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin; her alanda ayrı ayrı müzik çalma ve müzik çalma için boşluk ekleme ve azaltma özelliği, her alan da kablosuz olarak mobil ve tablet üzerinden müzik çalma özelliği, bir ortamdan diğerine müzik aktarma özelliği, parti ve dinlenme gibi önceden tanımlanmış senaryolar için müzik seçebilme özelliği, bu özelliklerin tümünü siz her defasın da ayarlamak zorunda kalmadan kontrol edebilir.

Tek ihtiyacınız eski anahtarınızı yerinden çıkarıp dokunmatik WiFi akıllı ev duvar anahtarı takıp, cep telefonuna tanıtıp ve hemen çalıştırmak. İster telefonunuzdan isterseniz tabletinizden evinizde ihtiyacınız olan sistemleri yönetin.

Zamanlama ayarı yapın ve istediğiniz akıllı ev duvar anahtarı ne zaman çalışacağına ya da ne zaman kapanacağına siz karar verin sınırsız senaryo yönetimi yapın ve evinizi binlerce kilometre uzaklıktan kontrol edin.
Dimmer modülü, elektrik tesisatıyla ilgili herhangi ek bir müdahaleye gerek duymaz. Aydınlatma anahtarının arkasına monte edip rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Modül bağlantısı yapıldığında, anahtar fonksiyonunu kaybetmez. Bu sayede, lambayı sistem üzerinden kontrol edebileceğiniz gibi, anahtardan da kontrol etmeye devam edersiniz.

Akıllı ev duvar anahtarı TİS'de nasıl takılır?

TİS Modülleri minyatür boyutları sayesinde kolayca aydınlatma anahtarlarının arkasına bile takılarak kullanılabilir. Tamamen Avrupa’da üretilen modülleri kaliteli ve güvenilir yapıları sayesinde yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

TİS modüllerin kurulumu yaklaşık 3 dakikanızı almaktadır. Tek yapmanız gereken, sisteme dahil edeceğiniz anahtarı (mesela odanızın ışık düğmesi) yerinden çıkarmak, kabloları anahtardan çıkartıp TİS modülüne bağlamak. Son olarak anahtarı duvara yeniden monte ettiğinizde fiziksel kurulum bitmiş olacaktır.

TİS akıllı ev sisteminin en temel özelliği herhangi bir ev ya da ofise, bina altyapısına zarar vermeden kolayca kurulabilmesidir. TİS Akıllı çözümler, duvarları kırıp dökmeden, elektrik boatları ile uğraşmadan ya da mevcut aydınlatma anahtarlarınızı değiştirmeden evinizi kontrol etme olanağı sunar. TİS akıllı ev sistemi sizin ihtiyaçlarınızı kısıtlamak yerine onlara göre şekillenir. Bu TİS rakiplerinden ayıran pek çok özellikten birisidir. Neden akıllı anahtar; gelin hep birlikte görelim.
Akıllı Anahtar uygulamasının sizlere sunduğu özellikler sayesinde artık klasik kumanda kullanmak istemeyeceksiniz. Akıllı Anahtar uygulamasının hayatınızı kolaylaştıran bazı özellikleri şunlardır:

Akıllı anahtar ile artık daha güvende ve daha konforlu bir yaşam alanı oluşturacaksanız. Oturduğunuz yerden bütün evinizi tek tuşlu kontrol edebileceksiniz. Evinizi uzaktan ya da yakından tek tuşla her zaman kontrol edebileceksiniz. Akıllı anahtar tam anlamıyla evinizi tam kontrol altında sağlar.
Son olarak TİS akıllı ev çözümlerini tercih ettiğinizde evinizdeki değişimi kendinizdeki güveni tam anlamıyla test etmiş olacaksınız. Sizlerde evinizi TİS Akıllı Ev Çözümlerine teslim edin güvenin ve rahatlığın keyfini çıkarın.

9

Kaynak: TİS Türkiye