Bir Sayfa Seçin

Manyetik Kontak

 Manyetik Kontak, kapıların ve pencerelerin içine veya dışına takılabilir.

manyetik kontak

Manyetik Kontak, Kapı ve Pencerelerde

Manyetik Kontak, kapı ve pencerelerde kullanabileceğiniz bir cihazdır. Manyetik sensörünü kullanarak, enerji tasarrufu senaryosu veya güvenlik senaryosu gibi farklı senaryolar tanımlayabilirsiniz.
Örneğin, güvenlik senaryosunda, belirli bir kapı veya pencere açılırsa, siren aktif hale gelir ve akıllı ev bina sahibine bir mesaj gönderir. Alternatif olarak, enerji tasarrufu senaryosunda, eğer pencere veya kapı açılırsa klimanın kapanacağını tanımlayabilirsiniz.
Ek olarak, belirli bir kapı veya pencereyi açarak / kapatarak aydınlatma, klima veya diğer cihazları kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

açıklama

Açıklama

özellikleri

Özellikleri

video

Video

ürün detayı

Ürün Detayı

dokümanlar

Dokümanlar

firmware

Firmware

Manyetik kontak, herhangi bir olumsuz durumun ya da soygun olayının önüne geçmek için kullanılan, elektronik sistem düzeneğidir. Detektör ve alarm niteliği taşıyan bu cihaz, riskli durumları meydana getirebilecek her türlü açılır kapanır kapı ve pencerelere takılabilir. TİS akıllı ev sistemlerinde manyetik kontaklar sıva üstü ve gömmeli olarak iki model de mevcuttur. Kablolu kontak elektrik akımıyla çalışırken, kablosuz kontaklar pille çalışmaktadır. Bazı durumlarda bu dedektör çalışma özelliğini yitirir. Güvenlik önlemi olduğundan hemen müdahale edilmesi gerekir. - Manyetik kontak sisteminiz kablolu ise, elektrik akımı durmuş olabilir. Buna bağlı olarak sistemi çalışma özelliğini kaybeder. Bunlar dışında manyetik kontak sisteminizin parçalarından biri düşmüş ve fark etmemiş olabilirsiniz. Aynı zamanda düştüğünü fark edip, alarm mesafesini ayarlayamamış olabilirsiniz.

Manyetik Kontak Nasıl Çalışır?

Gelin hep birlikte görelim bu cihaz çeşidine göre, koruma sağlanacak kapı ve pencerelerin sabit ve hareketli kısmına kolayca monte edilebilmektedir. Kapı ve pencere kapalıyken ya da tam açılmamışken manyetik kontak detektörünün sistemi çalışmaz. Fakat kapı ya da pencere, ayarlanan sınır aralıklarının dışına çıkarsa bu sensör açılır ve monte edilmiş olan kontak paneli alarm vermeye başlar. Manyetik sınır aralıklarının birbirine yakın olmaları gerekmektedir. Yani, herhangi bir hırsızlık durumunda kapı açılır açılmaz alarm panellerinin çalışabilmesi için, bu akım mesafesinin olabildiğince aşağıda tutulması gerekir. Manyetik Kontakların İnsan Yaşamındaki Önemi Manyetik kontaklar, gelişen yaşam şartları ya da tehlikeli insanların oluşturduğu durumlar neticesinde, hayatımıza girmiştir. Özellikle akıllı evlerde ya da yüksek koruma gerektiren binalarda tercih edilen manyetik kontaklar, kişilerin günlük yaşam tarzlarının elektronik sisteme adapte edilmesini sağlar. Bu sayede kişiler canlarının ve mallarının güvenliğini teknoloji yardımıyla yakından takip edebileceklerdir. Maliyet anlamında, çeşitlerine ve sistem özelliklerine göre farklılık göstermekle birlikte, çok uygun fiyatlara satılabilmektedir.

TİS Ailesi olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi akıllı ev lüks değil , ihtiyaç haline gelmiştir.

wdt_IDÖzellikAçıklama
1Senaryo:Evet - Diğer cihaza bağlanarak
2Material:Metal
3Dijital sinyal Çıkış:Evet
4Kablosuz Bağlantı:Evet - Diğer cihaza bağlanarak
5Akıllı Ağ:Hayır
6Röle:Hayır
0/5 (0 Reviews)