Bir Sayfa Seçin

Akıllı Ev Bahçe Sulama

  Okuma Süresi: 4 Dakika

Akıllı ev bahçe sulama; Siz sadece hayal edin… TIS bina otomasyon güçlü senaryo desteği sayesinde, sizin için, evinizi hazırlar ve bütün olası ihtimallerden korur. Kısacası konforunuzu, güvenliğinizi, emniyetinizi düşünür, tasarruf yapmanıza yardımcı olur.

Bahçe sulama sistemin de ise TIS akıllı ev sistemine bırakarak, toprağın nemine, hava durumuna ve zamanlama ayarı yaparak sulama yapabilir.

TIS akıllı bahçe sulama sistemlerinde hava durumu sensörünü kullandığında neler mi yapabilir. Hadi hep birlikte görelim!

akıllı ev bahçe sulama

Havanın çok Sıcak olduğu durumlarda bahçe sulama sistemimiz devreye girerek günde üç defa olmak üzere bahçenizi ve çiçeklerinizi sular. Fakat yağmurlu ve bulutlu havalar da otomatik olarak günde bir defa devreye girerek çiçeklerinizi sulamaktadır. Ve bu sayede yapmış olduğumuz sistemle enerji tasarrufu yaparak her şekilde faydalanmış oluruz.

TIS bahçe sulama sistemin de toprağın neminin fazla olduğu zamanlarda sulama sistemi otomatik olarak devre dışı kalır böylece bahçenizdeki çiçeklerin zarar görmeden büyümesini sağlayarak sizlere güzel bir bahçe ortamı görüntüsü de sağlamış olur. Kısacası toprağın nemine, ya da İnternetten alacağı güncel hava durumuna bağlı sulama işleminizi gerçekleştirir. Gereğinden fazla Su kullanımını engelleyerek tasarruf yapmanıza yardımcı olur.

Akıllı ev bahçe sulama zamanlaması

TIS bahçe sulama sistemlerinde ayrıca zamanlama ayarı yaparak da çiçeklerinizin sulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Sulama sisteminin ne zaman devreye girmesini istiyorsanız belirli bir zaman tarif etmeniz yeterli sabah 9 da sulamasını istiyorsanız ya da gece bir saat diliminde TIS sulama sistemi devreye girerek sulama işlemini gerçekleştirir.

TIS bahçe sulama sistemini kullandığımızda sizlere öncelikle güzel bir bahçe ortamı, çiçeklerinizin daha sağlıklı büyümesi ve en önemlisi enerji tasarrufu yaratmış oluyor. TIS bahçe sulama sisteminde mantık yoluyla devreye giriyor. Yani ne zaman sulanması gerekiyor ya da ne zaman sulanmaması gerektiğine kendisi karar verip kontrolünü sağlıyor. TIS akıllı ev bahçe sulama sistemini istediğiniz şekilde uzaktan ve yakından kontrol edebiliyorsunuz. Otomatik olarak kullanmak istemiyorsanız dahi dışarıdan telefonunuzla ya da tabletinizle istediğiniz zaman sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacası akıllı ev sistemleri artık bir lüks değil kesinlikle sizlere her şekilde yardımcı olmayı sağlayan ve hayatınızı kolaylaştıran bir ihtiyaç halindedir.

9

Kaynak: TİS Türkiye