Bir Sayfa Seçin

Akıllı evinizi sesinizle kontrol edin

Nasıl yardımcı olabilirim?

Akıllı telefon ve saatinizle evinizi kontrol edin

Amazon Alexa Asistanı

Sesli Komut ile Akıllı Evinizin tüm araçlarını Kontrol Edin

Sesli Komut ile Akıllı Evinizin tüm araçlarını Kontrol Edin. Amazon Alexa kullanarak akıllı evinizin aydınlatma, klima, perde, ses sistemi, güvenlik sistemi vb.  sesli ietişim kurarak kontrol edebilirsiniz. Alexa Amazon şuan sadece İngilizce ve Hollandaca'yı destekliyor. 

Apple Siri'yi TİS akıllı eve sesli komut göndermek için de kullanabilirsiniz. İPhone veya iPad kullanarak komutu yalnızca sesinizle gönderebilirsiniz. Siri, Türkçe gibi daha fazla dili desteklediğinden, emrinizi Türkçe olarak TIS akıllı evinize verebilirsiniz.Ayrıca, Apple saatinizi sisteminize komut göndermek için kullanabilirsiniz.

Sesli komut akıllı ev ile birlikte artık uzaktan bir kontrol haline dönüştü bu sayede büyük ölçüde kolaylıklar sağladı. Bu tarz komut ile neler mi yapılabiliyor gelin hep birlikte görelim.

TİS akıllı ev ve bina sistemlerin’de ses sistemi gün geçtikçe yenilikleriyle karşınıza çıkıyor. TİS bina otomasyonun’da sesli komutu Alexa ve Siri üzerinde yapabiliyorsunuz. Alexa üzerinden destekleyen bütün dilleri kullanabiliyoruz.

Peki Alexa üzerinden sesli iletişim ile neleri kontrol edebiliyoruz. bu tarz komut ile; aydınlatmayı kontrol edebiliyoruz, ışığın rengini değiştirebiliyor, ışığı Dim edebiliyor aynı zamanda açıp kapatabiliyor. Klimayı açıp kapatabiliyor, ses sistemi, perde, panjur, TV açma kapama ve senaryo tanımlayıp onu kontrol edebiliyor. Örneğin; işten geldiniz ve çok yorgunsunuz evinize girdiğinizde perdeyi kapatmak, ışığı açmak, panjuru kapatmak, televizyonu açmak size oldukça zor geliyor, işte tam da bu anda sesli komut ile bunların hepsini istediğiniz ayarda kontrol edebiliyorsunuz, bunlarda bir yerden yaşam kalitenizi artırmaya yardımcı oluyor.

Peki ya Siri üzerinden neler yapabiliyoruz. Gelin görelim!

Öncelikle Siri bütün dilleri destekleyebiliyor, yani demek oluyor ki telefonunuzda Siri yi hangi dilde kullanıyorsanız o dilde komut verebiliyorsunuz. Aynı şekilde Siri üzerinden aydınlatmanızı açıp kapatabilir, perdenizi, panjurunuzu açıp kapatabilir, Ses sisteminizi kontrol edebilir, televizyonunuzu açabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse; dışardan evinize geldiniz elleriniz dolu evinizin içerisi karanlık olduğu için ilerleyemiyorsunuz Fakat Siri ile sesli iletişim kurarak bütün aydınlatmanızı açıp kontrol edebiliyorsunuz. Bu sayede herşeyi uzaktan kontrol edebilmeniz sizlere büyük kolaylıklar sağlıyor.

Fakat sesli komutları kullanmanız için evinizde yada telefonunuzda internet aracınızın olması gerekiyor. Bu şekilde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Özetlemek gerekirse bu tarz komut hayatınızı daha bir hale getirmek için TİS ev otomasyon sizlere sunmuş olduğu akıllı ev sistemlerinden bir tanesi, günümüzden artık akıllı ev noktasında sesli komut yoğun ilgiyle birlikte kullanılmaya devam ediyor.

sesli komut