Bir Sayfa Seçin

Akıllı ev telefon ile nasıl kontrol oluyor

  Okuma Süresi: 5 Dakika

Akıllı Ev Sistemi ile Kontrol Sizde, Evinizdeki aydınlatma, klima, kombi, ses ve görüntü sistemlerini TİS akıllı ev sistemleri ile kontrol etmek ve yönetmek artık çok kolay… TİS akıllı ev sistemlerinde evinizi ister anahtarlar ile isterseniz uygulama ile kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Akıllı ev telefon ile nasıl kontrol oluyor gelin birlikte görelim!

Eğer uzaktaysanız, mobil uygulamamız üzerinden erişim sağlayarak evinizi dilediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz. Yapacağınız işlem çok basit, sadece giriş yaparak akıllı ev telefon ile uzaktan  evinizi yönetmenin ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. Evinizdeki akıllı cihazlarınızı bilgisayar, akıllı telefon veya tablet üzerinden her an uzaktan kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Cihazların durumlarını belirterek senaryo oluşturabilir, oluşturduğunuz senaryoları manuel, kurala veya zamana bağlı aksiyon almasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı kumandalar, cep telefonları, tablet bilgisayarlar gibi tüm ürünler ile uyumlu çalışabilen sistem IR ve RF cihazlarınızı aynı çatı altında toplar, tek bir kumanda da birleştirir ve bunları birbirleri ile uyumlu çalışır hale getirir. Siz kumandanızdan yâda IPAD ile bir senaryoyu seçtiğinizde, örneğin istenmeyen ışıklar ve panjurlar kapanır müzik sisteminiz favori parçanızı çalmaya başlar ve odanızın ışığı istediğiniz seviyede açılır.

İster evden ister uzaktan sadece birkaç dokunuşla evin davranışını ve yaşam şeklini değiştirebilirsiniz.

Akıllı ev telefon ile nasıl çalışır?

Sezgisel ara yüzü sayesinde kolay kullanım sağlar. TİS akıllı ev sistemleri ile akıllı ev kavramı kullanışlı ve basit bir sistem haline gelir.

TİS akıllı ev sistemi, evde ve çevresinde meydana gelebilecek, güvenlik ihlalleri, hava koşulları, patlak su boruları ve daha fazlasını gözler, anında otomatik olarak tepki verir.

Peki hayatımıza bu kadar imkanlar sağlayan akıllı ev sistemlerimizi evimizde ya da dışarıda nasıl kontrol edebiliriz? Tıpkı otomasyon sistemlerinin kolaylığı gibi kontrol edilmeleri de bizi düşünerek oluşturulmuştur. Nasıl kontrol edebiliriz.

Ev dışında iken, sisteme uygun herhangi bir cep telefonu ile evinizdeki tüm sistemi kontrol edebilir ve hatta güvenlik kameralarından elde edilen görüntüleri izleyebilirsiniz.

Kapınızın çalması gibi durumlarda, evde kimse yok ise, misafirinizin görüntüsünü cep telefonunuzun ekranından görebilir veya elektronik Posta ile video kaydını alabilirsiniz. Akıllı ev telefon ile nasıl kontrol oluyor örnek; Siz evde yokken cep telefonunuz ile evinizdeki ısıtma soğuma otomasyonunu, perdeler ve ışıkları kontrol ederek eve siz ulaşmadan konforun ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Uzaktan kontrol ile bitkilerinizi sulayabilir evcil hayvanlarınızı besleyebilirsiniz.

9

Kaynak: TİS Türkiye