Bir Sayfa Seçin

TIS Akıllı Ev ve KNX Entegrasyonu

TİS, KNX Üreticilerinin bir üyesidir

TİS Smart Home Co, LTD ve TIS Control Limited, KNX ve TIS arasındaki entegrasyonu kolaylaştırmak için KNX ağ geçidi modülünü geliştirdiler. Bu modül, KNX (EIB) protokolünü, TİS-BUS protokolüne ve bunun tersine dönüştürür.

TİS, KNX Üreticilerinin bir üyesidir. EIB Üreticilerinin tam listesini burada bulabilirsiniz.

https://www.knx.org/knx-en/for-manufacturers/members/index.php

knx member

Luna paneli, aydınlatma anahtarları ve ayarlı kısıcılar gibi tüm TİS akıllı ev ürünleri, aydınlatma, aydınlatma kısıcısı ve havalandırma için EIB aktüatörünü kontrol edebilir.                    

Ayrıca, bir KNX paneli, klima kontrolü için TİS rölelerini, ayarlı kısıcıları, IR verici ve HVAC modüllerini kontrol edebilir.

Akıllı telefonlar için TİS uygulaması, bu modül yardımı ile EIB cihazlarını da tamamen kontrol edebilir.

açıklama

Açıklama

özellikleri

Özellikleri

video

Video

ürün detayı

Ürün Detayı

dokümanlar

Dokümanlar

firmware

Firmware

EIB (European Installation Bus) ve KNX

1990 yılında, elektronik sektöründen on beş Avrupalı üretici firmanın, sistemlerinin/cihazlarının birbirleriyle haberleşmesinde kullanacakları ortak bir iletişim dili oluşturmak üzere bir araya gelmesiyle EIBA (European Installation Bus Association) kurulmuştur.

EIBA’nın, Kasım 1991’de, EIB adını verdiği iletişim protokolünün ilk taslağını, değerlendirilmesi ve bir sonraki adım olarak EN (Avrupa Standardı) veya ENV (ön standart) halini alabilmesi için CENELEC’e (Avrupa Elektrik Standartları Komitesi) sunmasıyla EIB’nin standart haline getirilme çaba ve çalışmalarında somut bir adım atılır.

Haziran 1992’de DKE -Alman Elektroteknik Mühendisleri Komisyonu EIB sistemini, bir standart (DIN V VDE 0829) olarak bünyelerine kabul ederler.

Fransa’da ise EIB protokolü "deneysel standart" olarak yayımlanır.

Bu aşamaya gelindikten bir süre sonra, Haziran 1996’da, EIBA ve benzer çalışmalar sürdüren BatiBUS Club International (BCI) ve European Home Systems Association (EHSA), iletişim ağını hem bina hem de konutlardaki elektronik sistemleri kapsayacak şekilde genişletmek ve daha yaygın bir standart halini alabilmek maksadıyla birleşme kararı alırlar.

Nisan 1999’da, elektro-mekanik ve bina otomasyon alanlarında aralarında Bosch, Schneider, Siemens, Electrolux, Merten gibi isimlerin bulunduğu dokuz büyük Avrupa firması, bu yeni grup ile işbirliğine gider ve Konnex Association adı altında bir dernek oluştururlar.

Derneğin amacı, mevcut üç Avrupa iletişim standardının (EIB, BCI ve EHSA) sahip olduğu teknik altyapı ve kaynakları birleştirerek bina ve konut otomasyonunda standart olarak kullanılacak tek bir açık iletişim protokolü (KNX) yaratmaktır.

Kurulduktan bir yıl sonra, Haziran 2000’de, Konnex Assoc., Avrupa Elektrik Standartları Komitesi (CENELEC) ile, standartlarının EN 50090 serisi içinde yer alabilmesi için gerekli donanımı temin etmek üzere bir işbirliği anlaşması yapar.

Bundan sonraki çalışmalar ve faaliyetler, standardın tanıtılması ve yaygınlaşmasına yönelik gelişir.

Bugün Konnex Assoc. sektörde "en" olmasa da Bina ve Konut Elektronik Sistemleri Standardizasyonunda on yıllık bir geçmişe sahip üç oluşumun mirasını taşıyan, yüzü aşkın elektrik sistemleri/cihazları üreticisini bünyesinde bulunduran önemli ve etkili bir kuruluş halini almıştır.

Kaynak: Ontrol

wdt_IDÖzellikAçıklama
1Model:TİS-KNX
2Aydınlatma Kontrolü:Evet
3Klima Kontrolü:Evet
4Yerden ısıtma Kontrolü:Evet
5Perde ve Panjur Kontrolü:Evet
6Senaryo:Evet
7Material:Plastik
8Kablosuz Bağlantı:Hayır
9Akıllı Ağ:TİS-Bus
10Address:64 Tane
11Kısıcı Özelliği:Evet
12Manüel Kontrol:Hayır
13Dijital Giriş:Hayır
14Ağ Geçti:Evet - KNX'i TİS-BUS ile değiştirir
s

Daha fazla bilgi edilmek için okların üstene tıklayın!

;

TIS BUS Şebeke girişi

=

KNX Akıllı ağ konnektörü

;

KNX PRG Buton

KABLOLAMA ŞEMASI

0/5 (0 Reviews)