Bir Sayfa Seçin

Akıllı ev Antalya ve Bina Otomasyonu

  Okuma Süresi: 7 Dakika

Akıllı ev Antalya evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbiriyle etkileşimle olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Antalya da akıllı ev kullanırsak bize nasıl bir katkı sağlayabilir;

akıllı ev antalya

Klima Kontrolü

Biliyorsunuz ki, Antalya yazın sıcağından ve neminden çekilmez bir hale geliyor. Klimalarımız, 7/24 açık kalmak zorunda kalıyor. Peki nerde yaptığımız enerji tasarrufu; akıllı evin size sağladığı enerji tasarrufu 7/24 klimanızı açık bırakıp dışarı çıkmanıza gerek duydurmayacak bir enerji tasarrufu yaratıyor. Peki bunu nasıl mı yapıyor;

Enerji Tasarrufu

Örnek vermek gerekirse; sizler Antalya’da yazın dışarı çıkmak istediğinizde evinizin soğukluğunun aynı derece de kalması için mecburen klimanızı açık bırakıp çıkmak zorunda kalıyorsunuz. Fakat TIS akıllı ev sistemlerimizde siz evinize girmeden 10 dakika önce klimanızı açıyor ve evinizin soğumasını sağlıyor, böylece enerji tasarrufundan faydalanmış oluyorsunuz. Ya da havada ki nemden dolayı çiçeklerinizin kurumaması için otomatik sulama sistemini kullanıyorsunuz. Fakat yağmurlu bir gün ve TIS akıllı otomasyon sistemimiz sizlere daha fazla enerji tasarrufu sağlamak adına otomatik olarak devre dışı bırakıyor. Şehir dışın da ya da yurt dışında yaşıyorsunuz ve yılın sadece 3 ayı yazlığınız da konaklıyorsunuz ve geri dönmek zorunda kaldığınızda ise aklınız eviniz de kalıyor. Fakat akıllı ev Antalya evinizin tüm güvenliğini sağlıyor ve herhangi bir sıkıntıda hem önleyici devreye giriyor hem de sizi bilgilendiriyor.

Uzaktan Kontrol

Ayrıca TIS hava durumu sensörüyle; sizler dışarıdayken herhengi bir hava olası durumlarda evinizi uzaktan istedğiniz şekilde hava kontrol sensörüyle midahale edebilirsiniz. Örneğin neler yapılabilir;sizler dışarıdayken şiddetli bir yağmur ve fırtınya maruz kalan evinizin panjurlarını kapatabilir birçok felaketten koruyabilirsiniz evinizi,yada perdeleriniz açık dışarı çıkmak zorunda kaldınız ve evinizde olağanüstü bir güneşe maruz kalıyor, otomotik perdenizi uzaktan kontrol edebilir ve kapatabilirsiniz.

Yani sonuç olarak akıllı ev Antalya da artık lüks değil, her evin ihtiyacı durumuna geldi. Evinizle ya da işinizle ilgili size tam anlamıyla konfor ve rahatlık sağlayan bir sistem aynı zamanda sizlere sağladığı faydaların başında gelen enerji tasarrufudur.

9

Kaynak: TİS Türkiye