Bir Sayfa Seçin

Akıllı evler size neler kazandırdığını biliyor musunuz

  Okuma Süresi: 6 Dakika

Akıllı evler size neler sağladığını biliyor musunuz? Ya da size neler kazandırdığını?

Teknolojideki hızlı gelişmeler arasında yer alan ve son yıllarda oldukça popüler hale gelen “Akıllı Evler “ güvenlik, konfor ve tasarruf konularında avantajlar vaat ederek adından fazlasıyla söz ettiriyor.

Peki, neler sağlıyor; Kısaca bahsedelim mi?

KONFOR VE RAHATLIK

Evinizdeki tüm cihazları tek bir yerden yönetmek sizce de muazzam bir rahatlık değil midir; evinizdeki tüm teknolojiyi tek bir tuşla yönetmek; aydınlatmayı açmak, klimayı kapatmak, perdeyi açmak vb.

EV GÜVENLİĞİNİZİ ÜST DÜZEYE ÇIKARMAK;

akıllı evlerAkıllı bir evin sizi evinizde güvende tutmanın sayısız yolu vardır. Gece veya siz işteyken eve izinsiz birinin girmeye çalışması durumunda hemen hareketliliği algılayacaktır. Hareket detektörleri uyarıya geçtiğinde akıllı telefonunuza bir bildirim gönderir veya birisinin uyanık ve potansiyel hırsızı korkutmuş gibi görünmesini sağlamak için ışıkları yakabilir.

EVİNİZİ KOLAYCA KONTROL EDİN;

Akıllı ev sisteminin en çekici kısmı evin her parçasının bir ekran dokunuşu kadar yakın olması. Yatağınıza gittiğinizde, evinizdeki her ışığı tek bir tuşa basarak kapatabilirsiniz.

ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMAK

Akıllı ev teknolojinizi nasıl kullandığınıza bağlı olarak, yaşadığınız ortamı daha verimli hale getirmek mümkündür. Örneğin; sıcaklık tercihlerinize göre programlanabilir, Akıllı Termostat ile evinizin ısınması ve soğutulması konusunda daha hassas bir kontrole sahip olabilirsiniz. Işıklar ve motorlu perdeler güneş battığında, akşam moduna geçmek için programlanabilir veya odaya girdiğinizde ya da odanızdan ayrılırken ışıklarınızı otomatik olarak açıp kapayabilir; böylece boşa enerji harcanıyor mu diye endişelenmenize gerek kalmaz.

ERİŞEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAK

Akıllı evler engelli insanlar için büyük bir yardım aracıdır. Görme engelli kişiler TVlerini, ışıklarını, ev ısısını ve elektriğe bağlanabilen her şeyi kontrol etmek için sesli aktif bir ara yüze sahip olabilirler. Yaşlı veya konuşma engelli bireye sahip olan aileler, evde bulunmadıkları zaman, onları gözlemlemek amacıyla evdeki sensörleri kullanabilirler.

EĞLENCE VE KEYİF ALMAK

Geliştirilmiş cihaz işlevselliği ile akıllı evler, cihazlarınızı daha iyi çalıştırmanıza da yardımcı olur. Akıllı TV, favori programlarınızı bulmak için daha iyi uygulamalar ve kanallar bulmanıza yardımcı olacaktır. Akıllı bir fırın yemeğinizi mükemmel bir şekilde pişirmenize yardımcı olacaktır. Akıllı tasarlanmış bir ev sineması ve ses sistemi misafirlerinizi eğlendirirken film ve müzik koleksiyonunuzu kolayca yönetmenizi sağlayacaktır. TV izleme deneyiminizi tüm odaya yaymak ve ışığı müziğinizle senkronize etmek için TIS akıllı ışık ve ses sistemini kullanarak büyüleyici bir ortam yaratabilirsiniz.

Makalemizde bir TIS akıllı ev sistemi ekibi olarak akıllı ev otomasyonu sizlere katmış olduğu enerji tasarrufu, güveni, rahatlığı kontrolü görmüş olduk. Evinizi lüks ve rahat hale getirmeniz için hala şansınız var. TIS akıllı ev çözümlerini ziyaret ederek bu rahatlığa sizlerde biran önce kavuşabilirsiniz.

9

Kaynak: TİS Türkiye