Bir Sayfa Seçin

Akıllı Ev İnterkom sistemleri dijitalleşecek

  Okuma Süresi: 3 Dakika

Akıllı ev interkom

Öncelikle klasik diyafon sistemleri gibi işyeri ve apartmanlarda kullanılan sesli iletişim altyapılarının daha detaylı versiyonları olan interkom sistemleri dahili bir iletişim kanalıdır. Bu bağlamda interkom sistemleri bas konuş prensibi ile çalışan klasik sistemlerin aksine iletişim haricinde güvenliği sağlama fonksiyonu ile de paralel olarak da kullanılır. İş yerlerinde, apartmanlar da ya da sitelerde farklı ihtiyaçlara yönelik ürün seçenekleri bulunan interkom modelleri kullanıcılarına çok yönlü kullanım opsiyonları sağlarlar. Kullanımı daha ileri seviyeye taşıyan birçok yeni fonksiyon kamera yapısı ve güvenlik sistemleri ile bütün bir kullanım sunarak dahili güvenlik düzeyini maksimum seviyeye çıkarır.

TİS Akıllı Bina Sistemleri ile tüm binaların temel ihtiyacı olan Akıllı Ev İnterkom sistemleri dijitalleşecek, bu sistemler dijital dönüşümün merkezi haline gelecek ve temel interkom özelliklerinin yanında birçok yeni fonksiyon kazanarak kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak.

TİS Akıllı Ev İnterkom, siz evde yokken gelen interkom çağrılarını cep telefonunuza yönlendirir. Bu sayede evinize gelen misafirlerinizle görüntülü görüşebilir; arzu ederseniz dış kapınızı açabilirsiniz. Aynı zamanda; Evde yokken gelen kişilerle görüntülü görüşme, Cep telefonundan dış kapıyı görüntüleme, Cep telefonundan dış kapıyı açma, gibi özelliklere sahip olup sizin evinizde içiniz rahat bir şekilde cep telefonunuzdan evinizin kontrolünü sağlamanıza yardımcı olacaktır.

TİS Akıllı İnterkom Sistemlerinde cep telefonunuzdan daha neleri kontrol edebilirsiniz;

Evde yokken interkom çağrılarını alma

  • Alarm sistemi yönetimi
  • Sensör ihlali anında anlık bildirim alma
  • Cihaz yönetimi
  • Kamera görüntüleme

Aynı zamanda evinizde TİS Akıllı Ev Sistemlerini kullanıyor iseniz interkom üzerinden evinizin bütün sistemlerini kontrol edebilirsiniz.

TİS Akıllı İnterkom, güvenlik sensörlerinizi yönetir; sizi ve evinizi korur. Evinizdeki sensörler bir ihlal tespit ettiğinde TİS Akıllı İnterkom sizi uyarır. Siz evde yokken bile herhangi bir ihlal durumunda cep telefonu uygulaması sizi bilgilendirir. Geleneksel alarm sistemleri, hırsızlara karşı bir önlem oluşturur. Ancak yangın, su basma ya da gaz kaçağı durumlarında sadece siren çalması yeterli olmaz. TİS Akıllı İnterkom, geleneksel alarm sistemlerinden farklı olarak kendisine bağlı bir sensörden ihlal bilgisi geldiğinde sizi bilgilendirmenin yanında akıllı kontrolleri sayesinde olayın büyümesini engelleyerek sizlere aktif bir güvenlik sunmuş olur.

TİS Akıllı İnterkom, sadece bir interkom ya da akıllı ev kontrol ekranı değil, aynı zamanda site hayatını kolaylaştıran güçlü bir ara yüzdür.

TİS Akıllı İnterkom Sistemleri; bağlı olduğu IP ağındaki kameraları görüntülemenizi sağlar. TİS Akıllı İnterkom ekranı üzerinden görüntülediğiniz kameraları, aynı zamanda cep telefonu uygulamaları üzerinden de görüntüleyebilirsiniz. Böylece evinizde değilken de olan bitenden haberdar olursunuz.

9

Kaynak: TİS Türkiye